Op en top genieten van Lot-et-Garonne vanuit Center Parcs Les Landes de Gascogne

door

Lot-et-Garonne is de ideale bestemming voor wie op zoek is naar een rustige, landelijke omgeving om te genieten van de Franse cultuur, natuur én gastronomie. Of je nu door historische stadjes slentert, de lokale markten verkent, of de prachtige natuur ontdekt, deze regio ademt een echt authentieke Franse ervaring. Vanuit het nieuwe én groene Centerparcs Les Landes de Gascogne gingen wij op zoek naar de tofste outdoor hotspots uit de regio. De leukste zetten we hieronder voor je op een rij.

Het charmante stadje Nérac

Wat vind je in Lot-et-Garonne?

Lot-et-Garonne ligt in het zuidwesten van Frankrijk, het is een departement in de regio Nouvelle-Aquitaine. In deze groene regio vind je tal van schilderachtige valleien, glooiende heuvels en rivieren. Niet voor niets is deze streek zo aan zijn naam gekomen; je vindt hier onder andere de rivier de Lot en de Garonne.

Genieten van het landschap in Lot-et-Garonne

Het landschap is ideaal voor de fietsers en wandelaars onder ons en gelukkig zijn er ook tal van leuke dorpjes voor een fijne break. Benieuwd naar de bestaande fiets en wandelroutes? Hier vind je een overzicht met wel meer dan 400 routes. Ben je een fan van charmante middeleeuwse stadjes en pittoreske dorpjes, dan ben je in deze regio op de juiste plek; met veel smalle straatjes, oude kastelen en kerken is hier historie te vinden in overvloed. De locals zijn trots op hun streek en de gastronomische tradities worden hier goed in ere gehouden. Op tal van plekken kun je dus genieten van lokale gerechten en wijn proeven uit de regio.

Overnachting bij Center Parcs Les Landes de Gascogne

Wanneer je ultiem van Lot-et-Garonne wilt genieten is het natuurlijk heerlijk om in een groene omgeving te overnachten. Ben je opzoek naar een eigen huisje in de natuur of ben je met kinderen op pad? Dan is Center Parcs Les Landes de Gascogne, waar wij verbleven, een aanrader. Niet alleen heb je hier prachtige huisjes in de natuur, je kunt hier ook fietsen huren of wandelen in het bos om de omgeving te verkennen. Je loopt simpelweg door de poort van het park en je staat al op de wandelroute. Dit park is nog vrij nieuw en mooi opgezet, vanaf de VIP cottages kijk je zo vanuit je hangmat het bos in.

Groene activiteiten bij Center Parcs Les Landes de Gascogne

In de ochtend werden we hier wakker met een stralend zonnetje wat ons huisje binnenscheen. Door de grote ramen kijk je uit over de rest van het park en de omliggende bossen, en ondanks dat er natuurlijk meer huisjes in het park staan, voelde het als een echte nature feeling. In de ochtend werd ons ontbijtje met verse croissantjes voor de deur bezorgd, dus dat was gelijk genieten met een warme koffie in het zonnetje.

Activiteiten rondom het park

Voor kinderen heb je in dit park tal van leuke activiteiten als ponyrijden, helpen in de moestuin, kookworkshops en natuurlijk het waterpark Aquamundo. Omdat dit park relatief nieuw is hebben ze speciaal aandacht gegeven aan eco en groen, wat je zeker terugziet in de mogelijke activiteiten en het park zelf. Ga je liever zelf op pad dan kun je net als wij zo uit het park het omliggende bos inlopen voor een heerlijke wandeling. En ben je op zoek naar een éxtra tof verblijf? Dan vind je in dit park ook een epische boomhut.

De rivier de Lot en de Garonne

Lot-et-Garonne is genoemd naar de twee belangrijkste rivieren die door het gebied stromen, de Lot en de Garonne. Beide rivieren zorgen ervoor dat de regio uitblinkt in de productie van locale landbouw en wijn, de grond wordt namelijk van nature zo gevoed. De rivier de Lot ontspringt in Centraal Massief en stroomt door het westelijke deel van Lot-et-Garonne voordat hij verder stroomt door andere departementen in Zuid-Frankrijk. Het is een schilderachtige rivier met tal van bochten, omgeven door groene heuvels en wijngaarden. De rivier de Garonne komt vanuit het zuiden door de stad Toulouse richting Lot-et-Garonne. Op allebei de rivieren kun je op verschillende plekken kanoën en zo vanaf het water genieten.

Ochtendwandeling vanuit ons huisje

Bij het wakker worden in het frisse najaarszonnetje was het tijd om alles buiten het park eens te verkennen. Gelukkig was onze cottage aan de rand van het park, wat betekent dat je in no-time op een bos-wandelpad staat. We waren niet de enigen, genoeg wandelaars en hardlopers hadden hetzelfde idee om heerlijk wakker te worden in de zon. Vanuit het park liepen we richting het bos waar verschillende korte wandelroutes zijn uitgestippeld die in totaal zo’n uur in beslag nemen. Dit park is dus helemaal perfect als je wel wilt genieten van groen, maar bijvoorbeeld met het gezin op pad bent en geen zin hebt in een gigantische dagtocht.

Het groene historische stadje Nérac

Onze eerste stop in deze streek was het plaatsje Nérac, een stadje met een geschiedenis die terugloopt tot in de middeleeuwen. Bij aankomst bij de rivier de Baïse kijken we onze ogen uit over de rivier en de schattige huisjes. Niet voor niets was deze plaats ooit een residentie van Koning Hendrik IV van Frankrijk. Dit stadje is een plaatje! Nérac is niet heel groot, dus perfect om gewoon lekker rond te struinen en bijvoorbeeld te picknicken aan de rivieroever.

De rivier de Baïse door Nerac

Wandeling langs het groene kanaal bij Nérac

Bij een bezoek aan Nérac valt je waarschijnlijk al op dat de rivieroever ontzettend groen is. Heb je zin in een wandeling in het groen en langs het water, dan is deze stad een perfecte uitvalsbasis. Aan de rechteroever van de Baïse loopt een pad dat je kunt volgen. Het pad spreekt voor zich en verdwalen is dus niet mogelijk. Liever wat langer en route? Dan kun je ook een ronde lopen van zo’n drie uur. Hierbij volg je eerst de rivier en steek je daarna door richting het heuvellandschap om de stad vanaf de andere kant te bekijken. Een ideale wandeling om een prachtig deel van Lot-et-Garonne te verkennen.

Lokaal genieten bij Les Contes d’Albret

Wil je graag de lokale cuisine proberen mét een prachtig uitzicht? Dan ben je bij Les Contes d’Albret op het juiste adres. Na een ritje door de glooiende heuvels kom je hier aan in een groene oase waar je warm wordt ontvangen en kunt genieten van gerechten met producten uit de streek, met eend als specialiteit. Wij maakten er een tussenstop als lunch en we waren zeker niet de enige; veel locals zijn hier te vinden wat alleen maar kan betekenen dat je kwaliteit kunt verwachten.

Het water op bij Cap Caderoue

Nog geen acht minuten rijden vanaf Les Contes d’Albret vind je Cap Caderoue, een outdoor centrum met verschillende activiteiten. Zo kun je een toffe tocht doen op een elektrische scooter langs de glooiende heuvels en voor kinderen is er een klimbos met verschillende routes. Maar wij gingen het water op voor een kanotocht. Met de gehele tocht tot de waterval en terug ben je zo’n twee uur onderweg en vaar je vooral onder de bomen in de schaduw, ideaal op een warmere dag dus. In dit centrum heb je nog tal van andere activiteiten om te doen met kinderen. Alle opties vind je hier.

Met beide voeten op de grond op het blotenvoetenpad

Tof om eens te proberen; een blotenvoetenpad in de natuur. Bij Cap Caderoue vind je onder andere zo’n pad. Als je toch de kano instapt in dit outdoor centrum is dit leuk om zelf of met kinderen ook te proberen. Heb jij wel eens het zand, takjes en bosondergrond tussen je tenen gevoeld? Op dit uitgezette pad loop je 1,5 kilometer in zo’n 45 minuten over allemaal verschillende materialen; steentjes, zand en takjes.

De hoofdstad van Lot-et-Garonne, Agen

De hoofdstad van de Lot-et-Garonne is de stad Agen, een prachtige stad aan de rivier de Garonne. Agen heeft verschillende bezienswaardigheden en mooie historische monumenten. Enkele opvallende voorbeelden zijn de kathedraal van Saint-Caprais, een prachtige gotische kathedraal, het Château d’Agen, een kasteel uit de 12e eeuw, en het Musée des Beaux-Arts d’Agen, een museum waar je veel schilderijen en beeldhouwkunst kunt vinden. Agen is vooral beroemd om zijn pruimen, die worden gebruikt voor het maken van gedroogde pruimen, ook wel bekend als “pruneaux d’Agen. De Lot-et-Garonne heeft veel fietspaden en rustige landweggetjes, waardoor het ideaal is voor fietstochten, zo ook rond de stad Agen. Je kunt de omgeving verkennen en genieten van het landschap langs de rivier de Garonne of door de omliggende wijngaarden struinen.

Credits: Christian Prêleur

Ontdek de kastelen van Lot-et-Garonne

De Lot-et-Garonne bevat ook tal van prachtige imposante kastelen. De één met een gigantische tuin of heuvels eromheen waar je kunt wandelen. De ander juist weer met een wijngaard, waar je je bezoek kunt combineren met een wijnproeverij. Deze regio heeft niet voor niets zoveel kastelen. Door de geschiedenis heen heeft Lot-et-Garonne een belangrijke ligging omdat er zoveel rivieren doorheen lopen. Kastelen werden onder andere gebouwd op strategische locaties langs deze rivieren om de handel en transport te controleren. Gelukkig zijn er nog tal van kastelen in tact (of juist een toffe ruïne geworden) en kun je ze gewoon bezoeken. Eén van de grootste? Dat is Chateau de Bonaguil.

Credit: Teddy Verneuil

AccommodatiesEuropaFrankrijkHikingMet kidsRoadtripTheOutdoors.nl

Delen op socials

Over de auteur van dit artikel

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit is een verplicht veld
Dit is een verplicht veld
Geef een geldig e-mailadres op.